شیرآلات

نظر طراحان داخلی ساختمان ها در مورد شیرالات

امروزه از نظر طراحان داخلی ساختمان ها زیبایی خانه تنها به مبلمان، فرش و تابلو محدود نشده و تمامی تجهیزات و وسایل مورد استفاده در منزل نقش خاص خود را در این موضوع ایفا می کنند.

اما متاسفانه در نظر بسیاری از افراد که آگاهی کافی در زمینه طراحی داخلی منازل ندارند، توجه به زیبایی و طراحی شیرآلات ساختمانی در آخرین مرحله آماده سازی و چیدمان خانه قرار می گیرد و به همین دلیل کمتر شاهد انتخاب شیرآلات مدرن و زیبا توجه آن ها هستیم.

از طرفی در گذشته شیرآلات تنها ابزاری برای استفاده از آب در ساختمان بودند که هیچ توجه خاصی به شکل طراحی، رنگ و جنس آن ها نمی شد.

اما تهیه و تولید شیرآلات به روز و مدرن در تولیدات امروزی تایید کننده نقش بسیار مهم شیرآلات در زیباتر شدن طراحی داخلی ساختمان است.

علاوه بر این توجه به شیرآلات ساختمانی در صنعت تهیه و تولید شیرآلات تنها مربوط به ظاهر آن ها نشده بلکه کیفیت، کارایی و مرغوبیت آن ها را نیز شامل می شود.

به همین دلیل است که ما در ادامه این مطلب قصد داریم با مقایسه شیرآلات قدیمی و مدرن نقش این تجهیزات را در زیبایی طراحی داخلی ساختمان بررسی کنیم.

پارامترهای زیبایی شیرآلات ساختمانی به چند پارامتر مربوط می شودبایی شیرآلات ساختمانی و همانطور که گفتیم می توان با مقایسه این تجهیزات با نمونه های قدیمی گزینه های زیبایی شناختی شیرآلات ساختمانی را بیشتر بررسی کرد:

  • مدل شیرآلات

امروزه شیرآلات ساختمانی در مدل های مختلف و جدیدی وارد بازار می شوند که دارای کارایی خاص با توجه به نوع مدل خود هستند.

مدل دار بودن شیرآلات ساختمانی بسته به مکان مورد استفاده از آن ها متفاوت است. به این صورت که در طراحی های جدید مدل شیرآلات آشپزخانه با شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی متفاوت است.

تصویر ذیل یک نمونه از شیرآلات ساختمانی موجود در فروشگاه اینترنتی نگین راسان است، به منظور بررسی مدل های دیگر در این سایت بر روی آن کلیک کنید.

صفحه اصلی

 

از جمله مدل های جدید شیرآلات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

  • شیرآلات چراغ دار

از جمله مدل های مدرن شیرآلات آشپزخانه می توان از مدل چراغ دار آن یاد کرد. این نوع شیرآلات دارای چراغ ال ای دی هستند که همراه با جریان آب روشن می شود.

رنگ چراغ در مدل های مختلف این نوع محصول متفاوت بوده و شما می توانید با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود یکی از رنگ های آبی، سفید، بنفش و… را انتخاب کنید.

 

دلیل استفاده از این نوع تکنولوژی در شیرآلات آشپزخانه به اهمیت این قسمت از ساختمان در زیباسازی طراحی داخلی منزل مربوط می شود.

چرا که لوکس بودن آشپزخانه و شیرآلات آن تاثیر بسیار زیادی در شیک بودن کل ساختمان دارد و از همه مهمتر اینکه آشپزخانه محلی است که اعضاء خانواده به خصوص خانم خانه بیشتر وقت خود را در آن سپری می کنند.

  • شیرآلات آبشاری

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی نیز در تولیدات امروزی بسیار متفاوت بوده و شما می توانید از تنوع در طراحی و مدل آن ها استفاده ببرید.

به عنوان مثال سردوش های سقفی آبشاری مناسب برای دوش حمام است. از جمله خصوصیات این محصول این است که همانطور که از نامش پیداست جریان آب را به صورت آبشاری از سقف حمام خارج می کند.

البته در برخی از شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی از المان چراغ هم برای هر چه بیشتر زیبا جلو کردن محصول استفاده می شود.

از مدل آبشاری حتی در شیر آب وان حمام نیز استفاده شده است که در این مدل شیر کمی بالاتر از وان نصب شده و آب به شکل آبشار بر روی وان ریخته می شود.

 

  • شیرآلات ملودی دار

در برخی از این محصولات نیز علاوه بر مدل آبشاری از چراغ های ال ای دی و خصوصیت ملودی دار بودن شیر هم به منظور چند برابر کردن زیبایی و خاص بودن سردوش حمام استفاده شده است.

  • شیرآلات توکار

شیرآلات حمام و آشپزخانه توکار نیز شکل جدید و طراحی زیبایی که توانسته محبوبیت زیادی را در بین مصرف کنندگان و طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان ها کسب کند.

از جمله ویژگی های شیرآلات حمام و آشپزخانه توکار در کنار زیبایی و طراحی منحصر به فرد می توان به جاگیر نبودن آن ها در فضای داخلی ساختمان اشاره کرد، که همین خصوصیت زیبایی آن را چندین برابر می کند.

 

از شیرآلات توکار علاوه بر سینک ظرفشویی آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی می توان در قسمت روشویی نیز استفاده کرد که بهترین گزینه برای فضاهای کوچک می باشد.

  • شیرآلات شلنگ دار

مدل جدید دیگر شیرآلات ساختمانی به نوع شلنگ دار آن ها مربوط می شود که امروزه توانسته جایگاه مناسبی را در بین مصرف کنندگان پیدا کند.

دلیل محبوبیت شیرآلات شلنگ دار مناسب به منظور استفاده بر روی سینک ظرفشویی آشپزخانه و حمام به دلیل کارایی زیاد این محصول و استفاده آسان در کنار طراحی زیبا و جدید آن است.

 

  • شیرآلات فشاری

کمبود ذخایر آب در جهان تولید کنندگان شیرآلات را به سمت تهیه و تولید شیرآلات فشاری در کنار شیرآلات اهرمی معطوف کرده است.

البته صرفه جویی در مصرف آب یکی از اهداف تولید این محصول محسوب می شود و توجه به طراحی و زیبایی آن نیز موضوعی است که از نظر تولید کنندگان دور نمانده است.

همین موضوع باعث شده که امروزه شاهد شیرآلات ساختمانی فشاری در طراحی های جدید در بازار باشیم، که در این محصول همانند شیرآلات چشمی از دسته شیر آب خبری نیست و آب سرد و گرم از طریق فشار دادن دکمه تعبیه شده بر روی شیر خارج می شود.

 

  • رنگ های متنوع شیرآلات

در کنار مدل های مختلف طراحی شیرآلات توجه به رنگ آمیزی جدید این محصول باعث شده که طراحی داخلی منازل با کمک استفاده از شیرآلات ساختمانی در رنگ های زیبا و براق بسیار متفاوت شود.

رنگ شیرآلات ساختمانی در گذشته فقط به یک رنگ خاص یعنی کرومی و یا استیل تعلق داشت، اما امروزه شما می توانید شیرآلات آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی را در رنگ های متنوع مسی طلایی، سفید، خاکستری و مشکی با توجه به طراحی داخلی ساختمان خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال شیرآلات برنزی در کنار تجهزات حمام یا آشپزخانه به رنگ کرومی جلوه بسیار زیبایی دارد، همچنین استفاده از شیرآلات در رنگ های مات برای حفظ تمیزی ظاهری شیر بسیار مناسب است.

 

شما می توانید به منظور ملاحظه مدل های زیبا و طراحی های جدید انواع سر دوش و دوش حمام در رنگ ها و مدل های مختلف بر روی neginrasan.ir کلیک کنید.

  • تنوع جنس شیرآلات

جنس شیرآلات ساختمانی در گذشته بیشتر از نوع سرب و آلیاژ برنج بود که با توجه به تاثیرات مخرب سرب بر روی آب امروزه پوسته خارجی شیرآلات ساختمانی در جنس های آلیاژ برنج، استیل، کرم و مس ساخته می شوند.

شیرآلات ساختمانی شیشه ای نیز مدل دیگری از این محصول هستند که به عنوان شیر آب حمام، آشپزخانه و روشویی می توان از این نمونه استفاده کرد و جلوه بسیار زیبایی را به فضای داخلی ساختمان بخشید.

تصور اینکه شیرآلات ساختمانی به خصوص در آشپزخانه در ترکیبی از جنس شیشه ای همراه با چراغ های رنگی زیبا و طراحی شکل دسته و علمی شیر متفاوت به کار رفته اند، می تواند توجه هر بیننده ای را به خود جلب کند.

 

همانطور که ذکر شد امرزوه شیرآلات ساختمانی نقش بسیار مهم و غیر قابل انکاری در زیباتر شدن طراحی داخلی ساختمان دارند و خوشبختانه با کمک تولیدات به روز و مدرن و توجه تولیدکنندگان به طراحی های جدید هر روز شاهد یک شگفتی در این محصول خواهیم بود.

بنابراین با کمی بررسی و دقت در تهیه شیرآلات ساختمانی می توان از این هنر در کنار تکنولوژی نهایت بهره را برد.

 

ممکن است ساختمان شما در حال استفاده باشد و با مطالعه این مطلب قصد تعویض شیرآلات ساختمانی خود را با نمونه های مدرن و زیبا داشته باشید و یا اینکه درحال ساخت منزل بوده و هنوز برای نصب شیرآلات اقدام نکرده اید.

ما در فروشگاه اینترنتی نگین راسان این امکان را برای شما فراهم کرده ایم

با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.